Matka Boża Bolesna
Główka 20 Bazylika za kłosem schowana :)
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2018 r.

 

1.    Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o 16.15 i Gorzkie Żale  w niedziele także o 16.15. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższy piątek do niesienia krzyża zapraszamy Koła Żywego Różańca.

2.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. 10.30 będziemy modlić się i składać życzenia imieninowe ks. kustoszowi Wiktorowi Gumiennemu.

3.    Także w przyszłą niedzielę, po Mszy o 10.30, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie w sali św. Stanisława.

4.    Osoby, które chciałyby w ramach wolontariatu posługiwać chorym w hospicjum proszone są o zgłoszenie się do końca lutego do kancelarii dla pielgrzymów, tam można uzyskać szczegółowe informacje

5.    Tegoroczni maturzyści z naszej parafii, którzy chcieliby podjąć pracę w Sanktuarium w czasie wakacji proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii do końca lutego.

6.    Prasa katolicka.

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA  ZWYKŁA

11  lutego 2018 r.

 
1.      Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych z terenu naszej parafii na Mszę św. o 10.30. Po mszy nabożeństwo w intencji naszych chorych i ich opiekunów oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 
2.      Środa Popielcowa, rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w kościele parafialnym będą sprawowane o 7.00, 10.30 i 17.00. W bazylice porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły. Taca będzie przeznaczona jako jałmużna wielkopostna dla najuboższych rodzin naszej parafii.
 
3.      Zapraszamy na Drogę Krzyżową, które będzie odprawiana w piątki o 16.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedzielę przed Mszą św. wieczorną o 16.15. Wierni uczestniczący w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W najbliższy piątek do niesienia krzyża zapraszamy Radę Parafialną i sołtysów z radą sołecką.
 
4.      Dzieci i młodzież zapraszamy do zabrania z zakrystii planszy uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Najgorliwsi otrzymają nagrody.
 
5.      Zapraszamy  młodzież do dołączenia do grupy młodzieżowej, która spotyka się w piątki o godz. 18.00 w salce ministranckiej.
 
6.      Informujemy, że grupa ministrantów i młodzieży w najbliższy poniedziałek wyjeżdża na zimowisko do Spisza.
 
7.      W kancelarii można wnosić opłaty za groby na naszych cmentarzach.
 
8.      Tegoroczni maturzyści z naszej parafii, którzy chcieliby podjąć pracę w Sanktuarium w czasie wakacji proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii do końca lutego.
 
9.      Prasa katolicka.
 
 
 


  21 lutego 2018
Środa

Wspomnienie dowolne
św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 Msza św. w intencji chorych,
po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych

Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Feliks, Robert, Lena

Okres liturgiczny: Wielki Post
IV tydzień psałterza:

Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: B, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Jon 3,1-10
Psalm responsoryjny: Ps 51 (50),3-4.12-13.18-19 (R.: por.19)
Ewangelia: Łk 11,29-32

realizacja LM Internet  LM Internet