Matka Boża Bolesna
25
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

Model Creighton

The Creighton Model FertilityCare™ System jest wystandaryzowaną metodą obserwacji płodności. Metoda ta adresowana jest dla kobiet na różnych etapach życia:
przed małżeństwem lub singli – w celu monitorowania płodności i zdrowia ginekologicznego,
przy cyklach regularnych i nieregularnych
• w sytuacji problemów hormonalnych (np. związanych z chorobami tarczycy)
• w okresie karmienia piersią dla monitorowania powracającej płodności,
• w okresie premenopauzy


The Creighton Model FertilityCare™ System może służyć jako metoda planowania lub odłożenia poczęcia tzn. każda para uczy się jak rozpoznać fazy płodne i niepłodne w cyklu miesięcznym kobiety. Jest on podstawowym narzędziem w NaProTECHNOLOGII. Nie zakłada on pomiaru temperatury ciała, lecz skupia się na obserwacji ilości i jakości różnych wydzielin kobiety.

Dla zainteresowanych skorzystaniem z metody pierwszym krokiem, aby zostać objętym programem jest udział w Sesji Wprowadzającej. Porusza ona zagadnienia dotyczące podstaw anatomii i fizjologii człowieka, planowania i odkładania poczęcia, a także zastosowania metody w przypadku niepłodności, uwzględnia też informacje o sposobie obserwacji śluzu i sposobie nanoszenia informacji na kartę obserwacji. Szeroki zakres tematyczny Sesji bierze pod uwagę różne intencje, z jakimi pary przychodzą na spotkanie.

Wskazane jest, aby - o ile jest to możliwe - uczestniczyli w niej oboje małżonkowie. Sesje w Licheniu odbywają się wg harmonogramu zamieszczonego poniżej po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym  (zakładka kontakt), udział w nich jest bezpłatny i nie zobowiązuje do dalszego udziału w szkoleniu. Istnieje możliwość indywidualnej sesji wprowadzającej w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu z instruktorem. Osoby, które zdecydują się na podjęcie nauki obserwacji będą mogły nabyć komplet niezbędnych materiałów dydaktycznych i od następnego dnia rozpocząć regularne obserwacje i ich zapis.

Sesja wprowadzająca
czwartek godz.17:00

 

Przewidywane terminy sesji wprowadzających w 2017 czwartek godz. 17:00
Zapisy telefonicznie w Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionymod poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-15:00  pod numerem telefonu: 63 270 81 32 lub 63 270 81 67

 

Data:
07.09.2017
21.09.2017
05.10.2017
19.10.2017
09.11.2017
23.11.2017
07.12.2017W trakcie kolejnych Indywidualnych Spotkań prowadzona jest dalsza nauka, ściśle dopasowana do problemu i potrzeb klienta. Spotkania odpłatne. Koszt spotkania indywidualnego z instruktorem wynosi 100 ; opłata dokonywana jest przelewem na konto Fundacji SPEM DONARE finansującej działalność poradni. W razie niemożności uiszczenia opłaty (w części bądź nawet w całości) para uzyska bezpłatną pomoc. Podana kwota nie obejmuje ceny otrzymanych materiałów (karty do zapisu obserwacji, znaczków i podręcznika)

W programie zaplanowanych jest 8 spotkań z instruktorem w ciągu roku. Po identyfikacji problemu przez instruktora konieczna może być konsultacja u lekarza naprotechnologa.

W czasie spotkań para uczy się:
• prowadzić prawidłowe obserwacje;
• zapisywać obserwacje w czytelny dla lekarza naprotechnologa sposób;
• wyznaczać prawdopodobny dzień owulacji;
• określać czas płodności i niepłodności;
• określać właściwy czas na przeprowadzanie badań,
• wykrywać nieprawidłowości, wskazujące na zaburzenia zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego (problemy hormonalne, stany zapalne),
• zauważać postępy w leczeniu na podstawie przeprowadzanych obserwacji.

Więcej informacji www.creightonmodel.pl


ARTYKUŁY DO POBRANIA

Medycyna skrojona na miarę (399,94 Kb)
rozmowa z Maciejem Barczentewiczem - lekarzem medycyny, o leczeniu niepłodności, szacunku dla płodności i naprotechnologii
Zarodek - mój mały pacjent (403,64 Kb)
rozmowa z dr. Tadeuszem Wasilewskim, ginekologiem, szefem przychodni napromedica
realizacja LM Internet  LM Internet