Matka Boża Bolesna
f
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje ,,Wypalenie duchowe i zawodowe''

Wypalenie jest przede wszystkim stanem ducha. Kiedy człowiek za bardzo odsunie się od Boga, jego życie wewnętrzne może stracić na intensywności i łatwo zapomnieć o tym, że pracuje się by służyć innym. Wypalenie może przydarzyć się każdemu. Zaczyna się to bardzo powoli i niezauważalnie, a ujawnia się nagle i z dużą siłą. Doświadczają go i świeccy i konsekrowani, zarówno starzy, jak i bardzo młodzi. Zapał, pasję, energię, którą człowiek posiada powoli gasną. Pojawia się wtedy niezadowolenie z własnych osiągnięć, wyczerpanie i niechęci do ludzi.

Jeśli nie możesz skupić się na Mszy św. Powoli słabnie Twoja więź z Bogiem. Czujesz pustkę i zagubienie. Budzisz się i zasypiasz z przekonaniem, że Twoje życie straciło sens. Nie potrafisz wykrzesać z siebie odrobiny optymizmu, a wstawanie do pracy stało się torturą. Wydaje Ci się, że nic nie potrafisz, że jesteś bezużyteczny. Twoja kariera wymyka Ci się z rąk. Masz poczucie, że straciłeś kontrolę nad swoim życiem. W dodatku fatalnie czujesz się  w towarzystwie i coraz bardziej oddalasz się w samotność. Nie widzisz przed sobą żadnego celu – pomyśl, może te rekolekcje są właśnie dla Ciebie?

Najbliższe rekolekcje dla osób wypalonych duchowo bądź zawodowo odbędą się w dniach 14-16 października.

Spotkania prowadzone będą przez księdza i psychologa. Podczas spotkań dowiesz się czym jest wypalenie i jak się objawia. Jak zapobiec temu stanowi oraz czy jest on groźny dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Rekolekcje będą niezwykłą okazją do wyciszenia, spojrzenia w głąb siebie. Prowadzący pomogą Ci odnaleźć przyczynę wypalenia oraz spróbują pomóc odzyskać chęci do życia. Będą też okazją do pogłębienia więzi z Bogiem. Na rekolekcje składają się przede wszystkim wykłady, ćwiczenia, codzienna Eucharystia, nabożeństwa, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz czas na rozmowy indywidualne z prowadzącymi.

Sposoby zapisywania na rekolekcje:
• osobiście w Biurze Obsługi Pielgrzyma
• telefonicznie: (63) 270 81 42, (63) 270 81 63
• pocztą elektroniczną: lichen@lichen.pl

Koszt rekolekcji to 250 zł. W cenę tę wliczony jest nocleg i wyżywienie. Liczba miejsc ograniczona.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 września 2020
Poniedziałek
Nakłoń swe ucho, usłysz moje słowo

Koronka na ulicach Lichenia - Iskra Bożego Miłosierdzia (15.00)

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00

Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet