Matka Boża Bolesna
Główka25 orkiestra przed Bazyliką
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ


 

Sanktuarium
 

 

Laureaci konkursu „Małego Pielgrzyma”

Już tradycyjnie wiosną  tego roku, osoby utrzymujące korespondencję z Sanktuarium otrzymały „Pielgrzyma Licheńskiego”Oprócz widomości o duchowości Sanktuarium i wskazówek dotyczących jego funkcjonowania to wydanie licheńskiego informatora zawierało krzyżówkę  skierowaną do najmłodszych. Dzieci miały za zadanie podać odpowiedzi do 9 zapytań i ze wskazanych pól odczytać hasło krzyżówki.


Poprawne odpowiedzi to:
1.    Wiosna
2.    Pisanka
3.    Bazie
4.    Niedziela
5.    Koszyk
6.    Zając
7.    Lany
8.    Post
9.    Kurczaczek
Hasło krzyżówki: WIELKANOC

W losowaniu nagród wzięły udział tylko odpowiedzi zawierające prawidłowe hasło. Wśród zgłoszeń, które do nas napłynęły, rozlosowaliśmy stu zwycięzców, którym nagrody wyślemy pocztą.
Poniżej zamieszczamy pełną listę zwycięzców.

Szymon Adamowicz, Zielona Góra
Daniela Augustyn, Gromnik
Julia Barabasz, Węgierska Górka
Anna Betańska, Zakrzewo
Daniel Bieniasz, Kosina
Emilia Bindacz, Rydułtowy
Janina Błanciak, Wrocław
Jerzy Bojarski, Kaczyce
Beata Bujoczek, Bełk
Maja Cieciera, Siedlce
Kacper Cieślak, Świdnik
Monika Dalgiewicz, Płońsk
Zuzanna Daniluk, Grodzisk
Artur Dokurno, Olsztyn
Kamil Drapała, Raszyn
Anna Druć, Sokółka
Marta Druć, Sokółka
Julia Dubel, Adamówka
Bożena Dudziak, Krobia
Michalina Fediuk, Zielona Góra
Anna Florek, Bytom
Faustyna Fluder, Nagoszyn
Marek Gadziński, Czarnków
Mikołaj Gawron, Piotrków Trybunalski
Weronika Golińska, Kotlin
Karolina Górecka, Stawiski
Paulina Grobelna, Kluczbork
Leon Gromko, Goniądz
Katarzyna Gruca, Skawina
Ola Guzdek, Andrychów Małopolski
Mikołaj Hryciuk, Łosice
Franek Hysek, Warszawa
Zosia Jagiełło, Kraków
Helena Junko, Orneta
Weronika Kaleta, Wrocław
Amelia Kamińska, Tykocin
Józef Kandzia, Piekary Śląskie
Bernadeta Karczewska, Świecie
Mikołaj Kępka, Kłecko
Piotr Kobierski, Chrzanów
Sara Kochanek, Łowkowice
Julia Korda, Kłoczew
Elżbieta Kostyk, Kościan
Krystyna Koszut, Limanowa
Krystyna Kowalska, Głogów
Dominik Kozioł, Ligota
Karol Kozłowski, Bakałarzewo
Mateusz Kraskowski, Kurzętnik
Grażyna Krupa, Myślenice
Łukasz Krzywda, Zduny
Amelka Kuba, Zwoleń
Grażyna Kucieńska, Warszawa
Wiktoria Kumorek, Bruśnik
Dominika Laska, Chojnice
Fabian Lewandowski, Grodziczno
Jakub Lipiński, Kamionka
Zuzanna Ludwińska,  Kielce
Monika Ławrynowicz, Dąbrowa Białostocka
Jakub Małż, Zalas
Kasia Matyjasik, Krasnosielc
Szymon Młynarczyk, Miastkowo
Tereska Nocon, Rozmierz
Aleksandra Nowak, Jankowice
Nikola Orlewicz, Gdańsk
Alicja Mazurek, Pułtusk
Jędrzej Mazurkiewicz, Brzeg
Karolina Mierzejewska, Inowrocław
Kryspin Król, Pabianice
Leszek Król, Methuen
Marcin Ostrowski, Bielsko-Biała
Szymon Paluch, Zebrzydowice
Elzbieta Pankiewicz, Łodź
Kacper Piekarec, Kowale Oleckie
Kuba Piwoński, Koszalin
Sylwia Płaczek, Krzanowice
Artur Popczyk, Włoszczowa
Teresa Prystupa, Myślibórz
Jadwiga Radgowska, Zaręby Kościelne
Igor Ragus, Jarczew
Maria Rak, Piekary
Anna Rostalska, Krasne
Kuba Rudnicki, Sokołów Podlaski
Radosław Rzemieniecki, Mońki
Dominik Segentowski, Słupsk
Oliwier Skowron, Dębica
Bernard Skreczko, Świętochłowice
Henryka Stankowska, Jelenia Góra
Maria Stasik, Dobczyce
Kinga Szczepaniak, Licheń Stary
Karolina Szczytowska, Krasnobród
Ewa Szeligowska, Zambrów
Beata Szymańska, Wieprz
Paweł Szymona, Ludniu
Alicja Tkaczyk, Dąbrówka Ług
Wiktoria Wieja, Skoczów
Adrian Wilczek, Motycz
Julia Wojsa, Jarosław
Jędrek Woźniak, Bytyń
Gabriela Wyrozębska, Repki
Jakub Źrebiec, Lutcza



Szczególne podziękowania organizatorzy konursu składają państwu Marioli i Piotrowi Dudek z Opola Lubelskiego oraz ich dzieciom: Julii, Magdzie i Tomkowi, a także Julii Gębce z Helenowa Pierwszego za pomoc w przeprowadzeniu losowania.

Licheń Stary, 03.07.2015r.


 


14 grudnia 2017
Czwartek

Wspomnienie obowiązkowe
św. Jana od Krzyża,
prezbitera i doktora Kościoła
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 Msza św. za wstawiennictwem
św. o. Papczyńskiego

Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40
Roraty dla dorosłych: 7.00
Roraty dla dzieci: 15.30
Ku czci św. o. Papczyńskiego: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Alfred, Izydor, Noemi

Okres liturgiczny: Adwent
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: B, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 41, 13-20
Psalm responsoryjny:
Ps 145 (144), 1 i 9. 10-11. 12-13ab
Ewangelia: Mt 11, 11-15
realizacja LM Internet  LM Internet