Matka Boża Bolesna
1
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla małżeństw

„Lepiej się poznajmy, bardziej się pokochajmy” – to hasło rekolekcji organizowanych przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, które w dniach 27 – 29 stycznia 2012 roku odbędą się w licheńskim Sanktuarium. Małżonkowie zamieszkają w Domu Papieskim, w którym w 1999 roku mieszkał Jan Paweł II w trakcie swojego pobytu w Licheniu.

Rekolekcje poprowadzą Hanna i Robert Stańczukowie, małżeństwo z 45-letnim stażem oraz ks. Robert Krzywicki MIC, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Rekolekcje są adresowane do par, które mają już za sobą pewien staż małżeński. Rekolekcje mają na celu pokazanie uczestnikom, że można żyć szczęśliwie razem, przez wiele lat. Są także zaproszeniem do dialogu małżeńskiego z dala od codziennych problemów, bez dzwoniących telefonów, bez gazet, bez telewizji. Dzięki temu spotkaniu małżonkowie będą mogli na nowo poznać siebie i dostrzec te wartości, które sprawiły, że stali się jednością, a które być może z czasem gdzieś zostały zatracone - powiedział ks. Robert Krzywicki MIC.  

Zdaniem ks. Krzywickiego głównym problemem ludzi będących w związkach małżeńskich  jest brak czasu dla drugiej osoby.  O wzajemne relacje i więzi należy dbać bez względu na to, jak długo człowiek pozostaje  w małżeństwie: czy jest to 5, 15, czy 30 lat.

Żyjemy tak szybko, że nie mamy czasu na to, aby się zatrzymać i żeby ze sobą porozmawiać. Brakuje nam także przyzwyczajeń do tego, aby rozmawiać o sowich emocjach, zwłaszcza tych pozytywnych, aby dzielić się swoimi radościami i sukcesami z najbliższymi - podsumowuje ks. Krzywicki.  

Aby uzyskać dokładniejsze informacje i zapisać się, należy skontaktować się z Licheńskim Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, dzwoniąc pod numer 63 270 81 32 lub pisząc na pomoc@lichen.pl

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet