Matka Boża Bolesna
Clipboard06
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Przygotowanie do spowiedzi generalnej

Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej trwają w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. (22-25 marca). Uczestniczy w nich 38 osób z całej Polski.

Jak co roku także i teraz zainteresowanie jest bardzo duże:
„Te rekolekcje wymyśliło samo życie. W którymś momencie zorientowaliśmy się, że ludzie, którzy przybywają do Sanktuarium, chcą się spowiadać z całego życia. Trudno jest odbyć taką spowiedź z biegu, dlatego, że zazwyczaj jest dużo pielgrzymów i duże kolejki przy konfesjonałach. Stad powstał pomysł zorganizowania rekolekcji przygotowujących do spowiedzi generalnej.” – powiedział ks. Wiktor Gumienny, kustosz Sanktuarium MBL.

Rekolekcje tego typu organizowane w licheńskim sanktuarium od 2006 roku. Z każdym rokiem liczba chętnych, którzy pragną właściwie i rzetelnie przygotować się do spowiedzi generalnej, systematycznie rośnie:
„Kiedy pierwszy raz ogłosiliśmy, że takie rekolekcje będą się odbywały w Sanktuarium natychmiast zgłosiło się dużo chętnych i tak już pozostało”dodał kustosz Gumienny.

W związku z dużym zainteresowaniem każdego roku jest od 5 do 7 tur rekolekcyjnych, w których uczestniczy ok. 30-40 wiernych. Rekolekcje polegają w głównej mierze na szczerej i indywidualnej rozmowie z kapłanami, uczestnictwie w Najświętszej Eucharystii, wyciszeniu, medytacji. Oczywiście najważniejszym ich punktem jest szczera i zazwyczaj długa spowiedź. Uczestnicy trwających właśnie w Licheniu rekolekcji mogli skorzystać z posługi 9 kapłanów dziś w godzinach południowych. Wśród spowiedników był m. in. kustosz Sanktuarium ks. Wiktor Gumienny, który jest pomysłodawcą oraz głównym prowadzącym rekolekcje.

„W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment , że chcemy coś w nim zmienić, zrobić porządek. Zbliża się okres Wielkiej nocy i to jest bardzo dobry moment do tego. to pierwsze w moim życiu tego typu rekolekcje i muszę przyznać, że jestem pod głębokim wrażeniem ich organizacji, profesjonalizmu księży, podejścia do ludzi, atmosfery. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona wieloma aspektami i całą pewnością nie żałuję, że przyjechałam do Lichenia, aby przeżyć te rekolekcje”powiedziała uczestniczka rekolekcji z Warszawy.

Rekolekcje zakończą się jutro pełnym udziałem uczestników w Najświętszej Eucharystii.
Kolejne rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej odbędą się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym w dniach 7 – 10 czerwca.  

24 marca 2012 r.

Ks. Wiktor Gumienny, kustosz Sanktuarium MBL
Uczestniczka rekolekcji z Warszawy

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet