Matka Boża Bolesna
23
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska do Matki Bożej Licheńskiej


Przedstawiciele Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przybyli dziś do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym ze swoją doroczną pielgrzymką. Wśród tysiąca pięciuset osób znaleźli się pracownicy zakładów wodociągowych i komunalnych z terenu całego kraju.

Jak powiedział Ryszard Wałach, tegoroczne pielgrzymowanie do Lichenia rozpoczęło się w Kaliszu, w Sanktuarium św. Józefa:
„Pielgrzymujemy zawsze do Matki Bożej Licheńskiej i do św. Józefa w Kaliszu podziękować za cały rok, za wszystkie dary, za łaski, którymi nas Matka Boska obdarza. Jest to taka kontynuacjanajpierw pielgrzymujemy do ojca, potem do matki.”

Pielgrzymi przybyli do licheńskiego sanktuarium już wczoraj. Korzystając z pięknej, wiosennej pogody modlili się w lesie grąblińskim, gdzie 162 lata temu Matka Boża objawiła się pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Dziś od wczesnych godzin rannych zwiedzali licheńskie sanktuarium. Od godz. 11 modlili się na różańcu w kaplicy Trójcy Świętej w dolnej części bazyliki. Kulminacyjnym punktem pielgrzymi była Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 12:00. Eucharystii przewodniczył i homilię do zgromadzonych wiernych wygłosił ks. Grzegorz Krząkała, Duszpasterz Krajowy Pracowników Wodociągów, Kanalizacji i Ochrony Środowiska. Księży marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium, reprezentował ks. Wojciech Sokołowski, v-ce przełożony licheńskiej wspólnoty. Msza św. była sprawowana w intencji pracowników wodociągów, kanalizacji, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska oraz ich rodzin, a także za pracowników powyższych zakładów, którzy odeszli na wieczny spoczynek do domu Ojca w niebie. Na zakończenie Najświętszej Eucharystii została odmówiona modlitwa zawierzenia pracowników oraz ich rodzin Matce Bożej Licheńskiej.

Ogólnopolska Pielgrzymka Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej odbyła się po raz czternasty. Uczestniczyli w niej pracownicy zakładów komunalnych i ochrony środowisk m.in. z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Tarnowa, Kalisza, Szprotawy, Szczecina oraz Katowic.

Licheń Stary, 11 maja 2012 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


2 czerwca 2020
Wtorek
Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

 

41. rocznica pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny

Dzień modlitw za Ojczyznę o duchową odnowę

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji Wspólnoty Kościoła
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Wieczór uwielbienia:
19.00 Msza Święta
21.00 Apel Maryjny

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo czerwcowe: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet