Matka Boża Bolesna
m
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje środowiska NaProTechnology

Konsultanci medyczni NaProTechnology oraz instruktorzy Creighton Model rozpoczynają dziś rekolekcje w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. W trakcie weekendowego spotkania uczestnicy poprzez modlitwę, rozważanie Słowa Bożego oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami, będą budować podwaliny dla swojej pracy zawodowej w dziedzinie NaProTechnologii.

Rozważania w trakcie rekolekcji poprowadzą: ks. Artur Ważny z diecezji tarnowskiej oraz ks. Piotr Kieniewicz, v-ce dyr. Lichańskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym (LCPRiOU).
Program tegorocznego spotkania w głównej mierze skupia się na rodzinie:
„Celem tych rekolekcji jest pomoc w formacji duchowej tych, którzy pracują w NaProTechnologii. W tym roku rekolekcje poświęcamy tematyce rodzinnej, jako że NaProTechnologia w pierwszym rzędzie jest skierowana do małżeństw. A ponieważ nakarmić innych możemy tylko tym, czym sami żyjemy, wobec tego istotną jest dla nas rzeczą, by formować naszych instruktorów i konsultantów, jeśli chodzi o jakość życia małżeńskiego, w ich życiu osobistym” – wyjaśnił ks. Piotr Kieniewicz.

Rekolekcje są czasem modlitwy, wycieszenia, indywidualnego spotkania z Bogiem, ale także dzielenia się wiarą. Główny obszar spotkań rekolekcyjnych środowiska NaProTechnology będzie skupiał się wokół modlitwy w różnej formie – Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu czy Liturgii Godzin. Nieodłącznym elementem będą także konferencje stanowiące swoiste wprowadzenie do medytacji i pogłębienia konkretnie poruszonego zagadnienia. Uzupełnieniem będzie dla uczestników czas na indywidualną spowiedź, rozmowy a także dzielenie się w grupie. Są one przeznaczone są dla instruktorów (certyfikowanych i stażystów) modelu Creighton oraz konsultantów medycznych NaProTechnology jako pomoc w budowaniu osobistej relacji z Bogiem i wsparcie w powiązaniu sfery duchowej, moralnej i medycznej w posłudze instruktora i konsultanta.

W rekolekcjach weźmie udział 20 konsultantów medycznych NaProTechnology oraz instruktorów Creighton Model z całej Polski. Spotkanie potrwa do niedzieli, 14-go kwietnia. Ich organizatorem jest NaProTECHNOLOGIA Poradnia Wsparcia Płodności działająca przy Licheńskim Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.  W Polsce NaProTechnologią profesjonalnie zajmuje się ok. 70 konsultantów medycznych (lekarzy) i ok. 80 instruktorów Modelu Creighton. Licheńska poradnia NaProTECHNOLOGII istnieje od grudnia 2010 roku i obejmuje opieką ok. 110 par.

 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet