Matka Boża Bolesna
24
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla narzeczonych

Pierwsze z dwóch tur rekolekcji dla narzeczonych zaplanowanych w 2014 roku zakończyły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Startym (13-16.02). Wzięły w nich udział pary, które w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

Rekolekcje wspólnie prowadzili: ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, wice dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym oraz państwo Elżbieta i Krzysztof Krysiak z Łodzi, doradcy życia rodzinnego.

Podczas weekendowego spotkania narzeczeni mieli możliwość ugruntowania swojej decyzji o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego dzięki pracy opartej na zasadzie dialogu. Jedną z uczestniczek rekolekcji była pani  Krysia Waśkowicz z Nowego Tomyśla, która o licheńskich rekolekcjach dowiedziała się z Internetu:
„Jechałam tu z wielkimi obawami, ale w tej chwili uważam, że jest to świetny pomysł. To był czas dla nas, gdzie zostawiliśmy pracę, swoje obowiązki i troski”powiedziała.

Jej zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem ze strony organizatorów jest połączenie prowadzenia rekolekcji zarówno przez kapłana, jak i małżeństwo, które „ubarwiało” warsztatowe wykłady przykładami ze swojego prywatnego życia.

W podobnym tonie po zakończeniu nauk przedmałżeńskich wypowiadał się kolejny uczestnik warsztatów, pan Rafał Wasielkiewicz z Warszawy:
„Trafiliśmy tutaj troszkę przez przypadek. W żartach powiedzieliśmy sobie, że może przyjedziemy do Lichenia na rekolekcje. Kiedy sprawdziliśmy w Internecie, podjęliśmy decyzję i zdecydowaliśmy się tu przyjechać. Myślę, że to był bardzo dobry pomysł. Byliśmy troszkę odizolowani od świata i to na pewno pomogło nam jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie i zrozumieć pewne rzeczy”.

W trakcie rekolekcji poruszane były zagadnienia z trzech zasadniczych bloków tematycznych: czy decyzja o zawarciu związku małżeńskiego została słusznie podjęta przez narzeczonych, o pogłębieniu wiedzy o sakramencie małżeństwa oraz o przygotowaniu do ról, jakie czekają narzeczonych w niedalekiej przyszłości, tj. małżonka, rodzica, zięcia czy też  synowej.

Po zakończeniu rekolekcji uczestnicy  otrzymali zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego. Organizowane w Licheniu rekolekcje dla narzeczonych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.

Kolejne rekolekcje dla narzeczonych w licheńskim Sanktuarium zorganizowane zostaną we wrześniu.

Liche Stary, 16.02.2014r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


2 czerwca 2020
Wtorek
Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką

 

41. rocznica pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny

Dzień modlitw za Ojczyznę o duchową odnowę

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji Wspólnoty Kościoła
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Wieczór uwielbienia:
19.00 Msza Święta
21.00 Apel Maryjny

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo czerwcowe: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet