Matka Boża Bolesna
w
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Licheń włącza się w modlitwę o pokój na Ukrainie


Solidarni z Ukrainą. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz parafia pw. św. Doroty w Licheniu Starym postanowiły włączyć się w modlitwę w intencji Narodu Ukraińskiego. Jest to odpowiedź na apel polskich biskupów o modlitewną solidarność z naszym wschodnim sąsiadem będącym na skraju wojny domowej.

W obliczu dramatycznych wydarzeń hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce zachęcają do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu.

„Nie możemy bezczynnie patrzeć na to, co dzieje się w tej chwili na Ukrainie. Ludzie umierają na ulicach, kraj znajduje się na granicy wojny domowej. Dlatego postanowiliśmy zjednoczyć się duchowo z demonstrantami z kijowskiego Majdanu. Pragniemy prosić dobrego Boga o szybkie zażeganie konfliktu na Ukaranie i przywrócenie w tym kraju ładu, porządku, a przede wszystkim pokoju”powiedział ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz licheńskiej parafii.

W związku z tym w licheńskim kościele parafialnym każdego dnia od dziś włącznie (20.02) wierni modlić się będą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17:00:

„Pragniemy prosić Księcia Pokoju, by bratnia krew nie była przelewana za naszą wschodnią granicą. Naród ukraiński zawsze był nam bliski tym bardziej, że na Ukrainie posługują także księża z mariańskiego zgromadzenia, a ostatnimi czasy rekolekcje adwentowe i wielkopostne były prowadzone przez kapłanów z kraju dotkniętego dziś konfliktem zbrojnym. Ponadto pod wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej znajduje się napis, który jest potrzebny całemu światu, a dziś w szczególności narodowi ukraińskiemu „Królowo Polski, udziel pokoju dniom naszym”
dodał ks. Kosiorowski.

Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br.

Ponadto Caritas Polska zbiera fundusze na zakup lekarstw i żywności dla potrzebujących na Ukrainie. Osoby pragnące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Polska: PL   77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”.

Licheń Stary, 20 lutego 2014 r.   

Ks. Stanisław Kosiorowski o modlitwie za Ukrainę

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


26 czerwca 2019
Środa

 
Wspomnienie dowolne bł. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

Oaza chorych (24 czerwca - 5 lipca)

Rekolekcje dla katechetów diecezji włocławskiej

PROGRAM POSŁUGI
 
Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 - Msza św. intencji chorych i umierających, po Mszy św. błogosławieństwo chorych
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny 21.00
kościół dolny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo czerwcowe oraz procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Paulina, Jan, Paweł
 
Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rdz 15, 1-12. 17-18
Psalm: Ps 105 (104), 1-2. 3-4. 6-7. 8-9 (R.: por. 8a
Ewangelia: Mt 7, 15-20
realizacja LM Internet  LM Internet