Matka Boża Bolesna
m
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Licheń włącza się w modlitwę o pokój na Ukrainie


Solidarni z Ukrainą. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz parafia pw. św. Doroty w Licheniu Starym postanowiły włączyć się w modlitwę w intencji Narodu Ukraińskiego. Jest to odpowiedź na apel polskich biskupów o modlitewną solidarność z naszym wschodnim sąsiadem będącym na skraju wojny domowej.

W obliczu dramatycznych wydarzeń hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce zachęcają do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu.

„Nie możemy bezczynnie patrzeć na to, co dzieje się w tej chwili na Ukrainie. Ludzie umierają na ulicach, kraj znajduje się na granicy wojny domowej. Dlatego postanowiliśmy zjednoczyć się duchowo z demonstrantami z kijowskiego Majdanu. Pragniemy prosić dobrego Boga o szybkie zażeganie konfliktu na Ukaranie i przywrócenie w tym kraju ładu, porządku, a przede wszystkim pokoju”powiedział ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz licheńskiej parafii.

W związku z tym w licheńskim kościele parafialnym każdego dnia od dziś włącznie (20.02) wierni modlić się będą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17:00:

„Pragniemy prosić Księcia Pokoju, by bratnia krew nie była przelewana za naszą wschodnią granicą. Naród ukraiński zawsze był nam bliski tym bardziej, że na Ukrainie posługują także księża z mariańskiego zgromadzenia, a ostatnimi czasy rekolekcje adwentowe i wielkopostne były prowadzone przez kapłanów z kraju dotkniętego dziś konfliktem zbrojnym. Ponadto pod wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej znajduje się napis, który jest potrzebny całemu światu, a dziś w szczególności narodowi ukraińskiemu „Królowo Polski, udziel pokoju dniom naszym”
dodał ks. Kosiorowski.

Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br.

Ponadto Caritas Polska zbiera fundusze na zakup lekarstw i żywności dla potrzebujących na Ukrainie. Osoby pragnące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Polska: PL   77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”.

Licheń Stary, 20 lutego 2014 r.   

Ks. Stanisław Kosiorowski o modlitwie za Ukrainę

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


19 września
Czwartek
 
Wspomnienie dowolne św. Januarego,
biskupa i męczennika
 
PROGRAM POSŁUGI
 
Bazylika
Msze święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny  nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40
Nabożeństwo ku czci 
św.o. Stanisława Papczyńskiego: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Konstancja, January
 
Okres liturgiczny: zwykły
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 1 Tm 4,12-16  
Psalm responsoryjny: Ps 111  
Ewangelia: Łk 7,36-50
realizacja LM Internet  LM Internet