Matka Boża Bolesna
Główka47 krzyż
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Pożegnanie proboszcza, ks. Stanisława Kosiorowskiego MIC
 

W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 w koncelebrze z Przełożonym Domu Zakonnego Zgromadzenia Marianów ks. Józefem Jędrzejewskim i Kustoszem licheńskiego sanktuarium ks. Wiktorem Gumiennym  Mszę św. dziękczynną we własnej intencji sprawował Proboszcz parafii ks. Stanisław Kosiorowski

Decyzją Księdza Prowincjała Opatrzności Bożej Zgromadzenia Księzy Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, do której przychylił się Pasterz Diecezji bp Wiesław Mering, został przeniesiony do innej parafii do Warszawy.

W oprawę liturgiczną Mszy św. włączyli się czynnie przedstawiciele  zarządu powiatu Konin tjWicestarosta KonińskiAndrzej Nowak , parafianin Włodzimierz PawlakWiceprzewodniczący Rady Powiatu Konińskiego oraz przedstawicieli Gmin  z naszej parafii: Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin Mariusz Zaborowski, Wójt Gminy Kramsk Józef Drop, Zastępca Burmistrza Ślesina -Sławomir Królak, radny Gminy Ślesin Adam Golimowski

O oprawę muzyczną zadbał chór parafiny Virtus Dei.  Ponadto w Eucharystii wzięli udział przedstawiciele: radnych Parafialnych i Gminnych, OSP z parafii, zarządy szkół z naszej parafii, koła różańcowe  i wspólnot w tym END, oraz parafianie którzy przybyli bardzo licznie by  uczestniczyć w pożegnalnej Mszy św.

Na koniec Eucharystii radny parafialny pan Marian Wieczorek w imieniu całej wspólnoty parafialnej podziękował Księdzu Stanisławowi jednocześnie przypominając obecnym różne dzieła i remonty, które zostały ukończone podczas jego posługi. Następnie podziękowania z życzeniami dalszej owocnej służby Bogu złożyli przedstawiciele miejscowości Izabelin i Helenów. Po wyjściu z kościoła wszyscy uczestnicy Mszy św. zostali zaproszeni na torta.

Licheń Stary, 29 sierpnia 2014 r. 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet