Matka Boża Bolesna
Główka52 balony
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Siostry anuncjatki wezmą udział w sztafecie modlitewnej

Do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej ponownie zawita „sztafeta modlitwy”. Tym razem w tej wyjątkowej inicjatywie wezmą udział siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny mieszkające i posługujące w klasztorze w lesie grąblińskim.

Zorganizowanie „sztafety modlitwy” zaproponowały siostry klauzurowe, których klasztory znajdują się na terenie całego naszego kraju. Jak wyjaśniła s. Weronika Sowulewska OSBCam, przewodnicząca Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce, będzie to swego rodzaju „modlitewny dyżur” w związku z trwającym Rokiem Życia KonsekrowanegoZważywszy na fakt, w Grąblinie  posługują siostry anuncjatki, sztafeta zagości także w licheńskim Sanktuarium.
Modlitewne czuwanie trwać będzie nieustannie aż do zakończenia trwającego obecnie Roku Życia Konsekrowanego. Każdemu ze zgromadzeń zostały przyporządkowane określone terminy podczas pięciu serii sztafety. W trakcie ich trwania siostry zobowiązują się do pozostania w modlitewnym skupieniu.
W trakcie pierwszej serii, która w kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych w Grąblinie odbędzie się już 20 lutego, mniszki będą zanosiły do Boga modlitwy poprzez odmawianie radosnej części Różańca Świętego. Mniszki zapraszają wiernych do grąblińskiej świątyni na wspólną modlitwę na godz. 17.00, która zostanie połączona z nieszporami.

Sztafeta obiegnie żeńskie wspólnoty kontemplacyjne pięć razy w ciągu całego 2015 roku. Modlitewne intencje zostały podzielone na pięć grup: dziękczynne za dar powołania chrześcijańskiego i zakonnego, wynagradzające za grzechy, błagalne o powołania i we wszystkich intencjach przekazanych mniszkom, prośby o świętość życia i modlitwa za Kościół, a zwłaszcza o owoce Roku Życia Konsekrowanego.  
 
W Grąblinie sztafetę zaplanowano w dniach; 20 lutego, 17 maja, 11 sierpnia, 5 listopada oraz 30 stycznia 2016 roku.

Licheń Stary, 19 stycznia 2015 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet