Matka Boża Bolesna
Główka7 Bazylika nocą
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla narzeczonych

Rekolekcje dla narzeczonych zatytułowane „Budujemy miłość na prawdzie” odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniach 12-15 lutego. W weekendowym spotkaniu wzięło udział 9 par, które w najbliższym czasie powiedzą sobie sakramentalne „tak”.

Zajęcia oparte były na zasadzie dialogu między narzeczonymi. Jak mówią organizatorzy, przez praktyczne podejście do tematu narzeczeni mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Jest to także możliwość zapoznania się z różnymi metodami rozwiązywania konfliktów pojawiających się w związku. Odkrywali czym jest naprawdę sakrament małżeństwa oraz rozpoznawali miejsce wiary w swoim życiu. Dowiedzieli się także o podstawowych sprawach z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie, w tym o metodach naturalnego planowania rodziny zgodnych z nauczaniem Kościoła.

Wśród rekolektantów byli m.in. Anna Szewczyk i Krystian Beleć spod Częstochowy. Ich zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie prowadzenia rekolekcji zarówno przez kapłana, jak i małżeństwo. –„Zaciekawiła nas forma rekolekcji, tzn. że to rekolekcje warsztatowe, że jest możliwość wniesienia naszego wkładu w to spotkanie. Ważne jest to, że nie ma tylko wykładów, ale także praktyczne zajęcia”powiedziała Anna Szewczyk.

W trakcie rekolekcji poruszane były zagadnienia z trzech zasadniczych bloków tematycznych: czy decyzja o zawarciu związku małżeńskiego została słusznie podjęta przez narzeczonych, o pogłębieniu wiedzy o sakramencie małżeństwa oraz o przygotowaniu do ról, jakie czekają narzeczonych w niedalekiej przyszłości, tj. małżonka, rodzica, zięcia czy też  synowej.

Absolwenci rekolekcji dla narzeczonych otrzymali zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego. Organizowane w Licheniu rekolekcje dla narzeczonych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich. W rekolekcjach, które wspólnie prowadzili: ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, dyrektor Ośrodka Wsparcia Płodności „NaProTechnologia” oraz państwo Elżbieta i Krzysztof Krysiak, doradcy życia rodzinnego z Łodzi, wzięli udział zarówno licheńscy parafianie, jak i narzeczeni z niemal wszystkich regionów Polski.

Kolejna odsłona rekolekcji dla narzeczonych w licheńskim Sanktuarium zaplanowana jest na przełomie lipca i sierpnia  br.

Licheń Stary, 13 lutego 2015 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet