Matka Boża Bolesna
18
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Ponad 500 osób należących do Ruchu Rodzin Nazaretańskich uczestniczy w zimowych rekolekcjach w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej (19-22 lutego). Przyświeca im hasło „Miłość w codzienności”.  

W licheńskich rekolekcjach biorą udział osoby zrzeszone w Ruchu z archidiecezji: poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, wrocławskiej oraz diecezji: legnickiej i zielonogórsko-gorzowskiej. to zarówno całe rodziny, jak i osoby samotne, dzieci, młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna oraz studenci. Łącznie ponad 500 osób.
„Poprzez Eucharystię, wspólną modlitwę i spotkanie z drugim człowiekiem chcemy pogłębić naszą relację z Bogiem. A wzorujemy się na Świętej Rodzinie z NazaretuMaryi, Józefie i Jezusie”powiedziała organizatorka spotkania, pani Anna Derbis.    

Spotkania formacyjne zostały zorganizowane w taki sposób, aby każdy mógł jak najwięcej z nich skorzystaćOrganizatorzy przygotowali specjalne zajęcia dla dzieci, dzięki czemu ich rodzice mogą w spokoju i skupieniu uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Podobna sytuacja tyczy się młodzieży, dla której  przygotowano także oddzielne wykłady.

W niedzielę, na zakończenie dni skupienia, odprawiona zostanie uroczysta Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 10:00. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Siemieniewskipomocniczy biskup wrocławski, delegat KEP ds Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Ruch Rodzin Nazaretańskich to maryjna wspólnota działająca przy parafiach. Osoby zrzeszone we wspólnocie starają się zgłębiać w swoim życiu duchowość Świętej Rodziny z Nazaretu. Szczególny nacisk kładą na częste uczestnictwo w Eucharystii i sakrament pojednania.  

Licheń Stary, 20 lutego  2015 r.           

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet