Matka Boża Bolesna
19
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje duszpasterstwa rodzin Fundacji „Maximilianum”

Wielodzietne rodziny należące do Fundacji Maximilianum” z Niepokalanowa pod Warszawą przebywają w Licheniu na rekolekcjach formacyjnych. Przez 9 dni niemalże 80 osób (rodziców i dzieci) spędza czas na modlitwie, słuchaniu konferencji i przebywaniu w gronie rodzinnym.

Uczestnicy rekolekcji należą do Fundacji Dobrej Edukacji „Maximilianum” poświęconej św. Maksymilianowi, która zajmuje się tzw. „edukacją domową”. Polega ona na tym, że rodzice biorą na swoje barki odpowiedzialność za wychowanie i kształcenie postaw swoich dzieci.
„Zajmujemy się propagowaniem edukacji domowej, wypracowujemy materiały edukacyjne oraz odpowiadamy na zapotrzebowania innych rodzin, które się do nas zwracają z pytaniem czym jest edukacja domowa, jak ona maiłaby wyglądać”wyjaśnił ks. Łukasz Kadziński, organizator rekolekcji.

W porozumieniu z Katedrą Filozofii Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Fundacja stara się także uzyskać odpowiedź na pytanie jak powinna wyglądać pedagogika katolicka. W relacji ks. Kadzińskiego istnieje wiele wydziałów pedagogiki chrześcijańskiej, niestety nie ma ani jednego wydziału pedagogiki katolickiej.
Zdaniem kapłana, edukacja domowa jest alternatywą dla edukacji szkolnej. Kontakt na linii rodzic-dziecko jest znacznie lepszy, przez co relacje rodzinne na najwyższym poziomie.

W trakcie licheńskich rekolekcji uczestniczące w nich rodziny zajmują się dwoma zasadniczymi tematami: pierwszym z nich jest głębsze zastanowienie się nad uczynkami miłosiernymi co do duszy, które występują miedzy ludźmi; drugim z kolei jest zaprezentowanie postaw mistrzów życia duchowego, czyli św. Jana od Krzyża, św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Teresy od Jezusa, a także zatrzymanie się na kultem Serca i Miłosierdzia Bożego.

W rekolekcjach bierze udział ok. 40 osób dorosłych oraz 40 dzieci. Rekolekcje zakończą się w najbliższą sobotę, 18 lipca. Wszystkie rodziny mieszkają w Domu Pielgrzyma BETANIA. Fundacja, która istnieje od 2012 roku, zrzesza 13 rodzin, do których należy 39 dzieci. Więcej informacji o jej działalności można zaczerpnąć na  stronie www.fundacjamaximilianum.pl.

Licheń Stary, 15 lipca 2015 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


8 lipca 2020
Środa
Zawsze szukajcie Bożego oblicza

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia (7 - 16 lipca) - odwołana

14. Rowerowa Pielgrzymka ze Słońska - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)
 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet