Matka Boża Bolesna
Główka42 procesja
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Utrudniony dojazd do Sanktuarium

Ze względu na prace prowadzone na drodze powiatowej nr 3210P na odcinku Licheń StaryGrąblin, występują utrudnienia w ruchu kołowym. Drogowcy pracujący na ww. odcinku proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości podczas jazdy do panujących warunków.

Od początku czerwca na fragmencie ul. Konińskiej, począwszy od skrzyżowania z ul. Kłossowskiego, trwają prace budowlane, które wykonuje firma SKANSKA. Utrudnienia w ruchu kołowym można napotkać aż do miejscowości Grąblin. Do tej pory pracownicy firmy układali chodnik prowadzący z Lichenia do miejsca objawień w lesie grąblińskim i dalej do samego Grąblina.

Dziś rozpoczął się kolejny etap robót. Na ulicy pojawiła się frezarka asfaltu, która zbiera starą część nawierzchni, aby przygotować podłoże dla nowej masy ścieralnej. Z informacji uzyskanych od pana Arkadiusza Zendlewicza, kierownika robót w firmie SKANSKAkoniec prac budowlanych zaplanowano na 31 października. Jednak jego zdaniem istnienie duża szansa, że wszystkie prace uda się wykonać do końca tegorocznych wakacji.   

Aktualnie na odcinku drogi powiatowej nr 3210P Licheń Stary-Grąblin występuje ruch wahadłowy. Znacznie większe utrudnienia spodziewane w dniach: 5-7 sierpnia oraz 10-12 sierpnia.  Wówczas drogowcy będą wylewać nowe warstwy bitumicznekolejno wyrównawczą, wiążącą oraz ścieralną. Jak poinformował Arkadiusz Zendlewicz, w tym czasie droga dla ruchu kołowego będzie całkowicie wyłączona z użytkowania w godzinach od 7:30 do 20:00.

Dla kierowców, którzy będą chcieli udać się z Konina na północ do Lichenia i dalej w stronę m.in. Torunia, Bydgoszczy, Inowrocławia czy Gdańska, przygotowane zostaną objazdy. Utrudnienia wystąpią już od ronda w miejscowości Wola Podłężna (objazdy zostaną wyznaczone przez Kramsk oraz Ślesin).

Beneficjantem projektu o nazwie „Przebudowa drogi powiatowej nr 3210P relacji: DW 263-Różopole-Licheń Stary-Podłężna-DW 266 na odcinku łączącym miejscowości Licheń Stary-Grąblin” jest Zarząd Dróg Powiatowych w Koninie. Łączna wartość inwestycji wynosi 3 364 472,37 . Projekt jest finansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Koninie (50%) oraz Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (50%). W skład prac drogowych, które wykonuje oddział firmy SKANSA z miejscowości Żdzary k. Konina, wchodzą: wykonanie chodnika, oświetlenia ulicznego, poprowadzenie przyłączy instalacji kanalizacyjnych oraz położenie nowych warstw bitumicznych na jezdni.

Licheń Stary, 27 lipca 2015 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet