Matka Boża Bolesna
top str.
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

XIII Rowerowa Pielgrzymka z Gdańska coraz bliżej Jasnej Góry

Ze średnią prędkością 18 km/h podróżują cykliści zmierzający na Jasną Górę z Gdańska. Dziś na szlaku ich pielgrzymowania znalazł się Licheń. Dwie przedpołudniowe godziny rowerzyści poświecili na uczestnictwo we Mszy św. oraz ekspresowe zwiedzanie Sanktuarium.  

W Licheniu pojawili się przed godz. 9.00. Zostawiwszy rowery na placu przed bazyliką, udali się do świątyni, gdzie w Kaplicy Trójcy Świętej w imieniu księży marianów powitał ich ks. Sławomir Homoncik, wicekustosz Sanktuarium. Zachęcał on do maksymalnego wykorzystania tych kilku chwil na wyciszenie i indywidualną modlitwę przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Duchowy opiekun pielgrzymki, ks. Sylwester Malikowski z parafii pw. Chrystusa Króla w Wejherowie wyjaśnił, że do udziału w tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba chętnych – 200. Ostatecznie na pielgrzymi szlak wyruszyły 172 osoby, co także jest największym wynikiem w historii.
- „Jest wiele osób, które chciałyby udać się na Jasną Górą w pielgrzymce pieszej. Niestety problemem jest otrzymanie dwutygodniowego urlopu w pracy. Dlatego my jedziemy na rowerach, na co w całości poświęcamy 7 dni”powiedział kapłan.

Rowerowa Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę została zorganizowana po raz trzynasty. Aby dotrzeć do Częstochowy jej uczestnicy muszą pokonać 520 km w sześć dni. Dla Patryka Wiczlinga, studenta III roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego rok bez uczestnictwa w pielgrzymce jest rokiem straconym. Oprócz przyjemności, jaką czerpie z jazdy na rowerze, możliwość uczestnictwa w pielgrzymce to dla niego także czas sprawdzenia siebie, swojej wytrzymałości. Jak wyjaśnił, jednego dnia jadą w rzęsistym deszczu, by następnego ranka rozpoczynać nowy dzień w pełnym słońcu w temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Jednak największą satysfakcję daje mu pojawienie się na jasnogórskim wzgórzu i ofiarowanie Matce Bożej wszystkich intencji, z którymi jechał.

Z Lichenia pielgrzymi udali się do Konina, i dalej do Turku, gdzie spędzą noc. Dziennie pokonują do 100 km. Z wybrzeża wyjechali w miniony czwartek, 23 lipca. Cel podróży osiągną w sobotę, 1 sierpnia.

Licheń Stary, 28 lipca 2015 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet