Matka Boża Bolesna
Główka36 Bazylika i róża
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

XIII Rowerowa Pielgrzymka z Gdańska coraz bliżej Jasnej Góry

Ze średnią prędkością 18 km/h podróżują cykliści zmierzający na Jasną Górę z Gdańska. Dziś na szlaku ich pielgrzymowania znalazł się Licheń. Dwie przedpołudniowe godziny rowerzyści poświecili na uczestnictwo we Mszy św. oraz ekspresowe zwiedzanie Sanktuarium.  

W Licheniu pojawili się przed godz. 9.00. Zostawiwszy rowery na placu przed bazyliką, udali się do świątyni, gdzie w Kaplicy Trójcy Świętej w imieniu księży marianów powitał ich ks. Sławomir Homoncik, wicekustosz Sanktuarium. Zachęcał on do maksymalnego wykorzystania tych kilku chwil na wyciszenie i indywidualną modlitwę przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Duchowy opiekun pielgrzymki, ks. Sylwester Malikowski z parafii pw. Chrystusa Króla w Wejherowie wyjaśnił, że do udziału w tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba chętnych – 200. Ostatecznie na pielgrzymi szlak wyruszyły 172 osoby, co także jest największym wynikiem w historii.
- „Jest wiele osób, które chciałyby udać się na Jasną Górą w pielgrzymce pieszej. Niestety problemem jest otrzymanie dwutygodniowego urlopu w pracy. Dlatego my jedziemy na rowerach, na co w całości poświęcamy 7 dni”powiedział kapłan.

Rowerowa Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę została zorganizowana po raz trzynasty. Aby dotrzeć do Częstochowy jej uczestnicy muszą pokonać 520 km w sześć dni. Dla Patryka Wiczlinga, studenta III roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego rok bez uczestnictwa w pielgrzymce jest rokiem straconym. Oprócz przyjemności, jaką czerpie z jazdy na rowerze, możliwość uczestnictwa w pielgrzymce to dla niego także czas sprawdzenia siebie, swojej wytrzymałości. Jak wyjaśnił, jednego dnia jadą w rzęsistym deszczu, by następnego ranka rozpoczynać nowy dzień w pełnym słońcu w temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Jednak największą satysfakcję daje mu pojawienie się na jasnogórskim wzgórzu i ofiarowanie Matce Bożej wszystkich intencji, z którymi jechał.

Z Lichenia pielgrzymi udali się do Konina, i dalej do Turku, gdzie spędzą noc. Dziennie pokonują do 100 km. Z wybrzeża wyjechali w miniony czwartek, 23 lipca. Cel podróży osiągną w sobotę, 1 sierpnia.

Licheń Stary, 28 lipca 2015 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 lipca 2019
Wtorek

Święto św. Brygidy, Patronki Europy
Dzień modlitw w intencji Europy o wierność
wartościom chrześcijańskimPROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00 
Nabożeństwa
Kościół górny-nawa główna:
Różaniec 18.00
Apel Maryjny 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna, Brygida

Zwykły okres liturgiczny
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Ga 2,19-20
Psalm responsoryjny: Ps 16 
Ewangelia: J 15,1-8
realizacja LM Internet  LM Internet