Matka Boża Bolesna
Główka54 bazylika uprawy
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dyrektorów Caritas

30 dyrektorów diecezjalnych Caritas Polska zakończyło dziś, 18 lutego, rekolekcje wielkopostne, które przeżywali w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym.

„Każdego roku dyrektorzy diecezjalnych Caritas Polska uczestniczą w rekolekcjach wielkopostnych. Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż jeśli sami chcemy posługiwać ubogim, to musimy prowadzić odpowiednie życie duchowe. W tym roku rekolekcje odbywamy w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym na zaproszenie dyrektora Caritas diecezji włocławskiej”powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Rekolekcje głosił ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, ks. Paweł Pokora. Spotkania rekolekcyjne tematycznie nawiązywały do trwającego obecnie w Kościele katolickim Roku Miłosierdzia.

 „Rekolekcje muszą być połączone z odnową życia duchowego, z wewnętrzną przemienią, szczególnie w okresie Wielkiego Postugdzie Kościół zachęca wszystkich do takich praktyk jak modlitwa, post i jałmużna”dodał ks. Subocz.

W trwających trzy dni rekolekcjach (15-18.02) wzięło udział 30 spośród 44 dyrektorów diecezjalnych Caritas. Spotkanie w całości odbyło się w sanktuaryjnym Domu Pielgrzyma ARKA.

Caritas jest instytucją charytatywną Kościoła katolickiego w Polsce. Organizacja powstała w 1990 rokuZajmuje się przede wszystkim pomocą osobom potrzebującym. Opiekuje się człowiekiem począwszy od narodzin, aż do naturalnej śmierci. Prowadzi: okna życia, domy samotnej matki, zakłady opieki leczniczej, hospicja. W ramach Caritas bezinteresowną pomoc bliźnim niesie 100 tysięcy wolontariuszy.

Licheń Stary, 18 lutego 2016 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


3 sierpnia 2020
Poniedziałek
Naucz mnie, Panie, mądrych ustaw swoich

Pierwszy poniedziałek miesiąca

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji Ojczyzny
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet