Matka Boża Bolesna
Główka43 wnętrze Bazyliki
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

1% podatku na rzecz Hospicjum im. . Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym 

Wraz z początkiem nowego roku rozpoczyna się czas składania zeznań podatkowych w urzędach skarbowych. Przy tej okazji każda osoba fizyczna może przekazać 1% swojego podatku dochodowego na organizację pożytku publicznego.

Jednątakich organizacji jest działająca przy Sanktuarium Fundacja Spem Donare. Nazwa Fundacji (Spem Donare, łac. ,,dawać nadzieję”) najpełniej wyraża nadrzędną jej funkcję: niesienie pomocy ludziom oczekującym miłosiernej postawy bliźniego. Od 2008 roku Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

W ramach Fundacji funkcjonują różne dzieła – Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, Ośrodek Wsparcia Płodności „NaProTechnologia”, świetlica dla dzieci, oraz największe z nich: hospicjum stacjonarne  im. . Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. Jego funkcjonowanie wymaga nieustannego poszukiwania środków, tak by zapewnić pacjentom bezpłatną opiekę medyczną na odpowiednim poziomie. Zasadniczym źródłem utrzymania jest wsparcie ze strony Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej – a więc pielgrzymów i dobroczyńców, oraz kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Osoby chcące wesprzeć działalność Fundacji mogą w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać nazwę Fundacja Spem Donare oraz numer KRS 0000300810. Jak mówi pracujący w hospicjum Krzysztof Zieliński 1% podatku stanowi element pozyskiwania środków finansowych na działalność tak dużego ośrodka. W minionym roku udało się zebrać drogą kwotę 70 tysięcy złotych. Poza tymmówi Krzysztof Zieliński„organizujemy różnego rodzaju zbiórki publiczne – w tym akcję „Pola nadziei”, która zaczyna się już w kwietniu, czy też koncert charytatywny „Głosy dla hospicjów”. Jedną ostatnich inicjatyw, która odbyła się w styczniu, był bal dobroczynny na rzecz hospicjum. również wpłacane darowizny przez osoby fizyczne czy firmy. Dzięki temu hospicjum może funkcjonować i jest bezpłatne dla naszych pacjentów”wyjaśnił
Szczegółowe informacje o działalności licheńskiego hospicjum można uzyskać odwiedzając stronę internetową: www.hospicjum.lichen.pl.  
 
 
Licheń Stary, 18 stycznia 2016 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


12 grudnia 2019
Czwartek
Pan jest łagodny i bardzo łaskawy

Wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
7.30 Msza św. roratnia
18.00 w intencji zanoszonych do Boga za wstawiennictwem
św. Stanisława Papczyńskiego
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
7.00 Msza św. roratnia
15.30 Msza św. roratnia dla dzieci
Nabożeństwa
6.40 Jutrznia
17.30 Nabożeństwo do św. Stanisława Papczyńskiego

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Okres liturgiczny: II tydzień Adwentu
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 41,13-20
Psalm responsoryjny: Ps 145, 1. 9-13
Ewangelia: Mt 11, 11-15
realizacja LM Internet  LM Internet