Matka Boża Bolesna
24
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla małżeństw

18 małżeństw z całej Polski wzięło udział w rekolekcjach zorganizowanych przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym (27-29.05).

Spotkanie prowadzili Elżbieta i Krzysztof Krysiakowie z Łodzi, doradcy życia rodzinnego, oraz ks. Piotr Kieniewicz MIC, dyr. Ośrodka Wsparcia Płodności NaProTechnologia.

„Najczęściej uczestnicy przyjeżdżają z pewnymi problemami widząc, że ich relacja nie funkcjonuje prawidłowo , albo nie tak dobrze, jak by chcieli. Po prostu czegoś w ich małżeństwie brakuje. Dlatego program rekolekcji przygotowany jest w taki sposób, aby odnieść się do najczęściej pojawiających się problemów: z uzależnieniami, w komunikacji, z wiernością małżeńską, wychowawczych”powiedział ks. Piotr Kieniewicz MIC.
Jego zdaniem zaskakującym jest fakt, że często małżeństwa z dużym stażem mają znacznie więcej problemów. W jego opinii wynika to z kumulowania poszczególnych problemów i frustracji wynikających na ich podstawie.    

Pani Agnieszka Sobanty z mężem do Lichenia przyjechali z miejscowości Andrespol pod Łodzią. Pomimo, małżeństwem z 25-letnim stażem, zdecydowali się wziąć udział w spotkaniu w celu odbudowania relacji w związku:
„Mamy problemy z mężem w dogadywaniu się. Szukamy pomocy. Korzystając z długiego majowego weekendu postanowiliśmy zrobić coś dla siebie  i przyjechaliśmy do Lichenia na rekolekcje. Jesteśmy zgodnym, kochającym się małżeństwem, ale zaistniały między nami pewne problemy w komunikacji. Jesteśmy na tyle świadomymi ludźmi, że widzimy te problemy. Dlatego tu jesteśmy”wyjaśniła Agnieszka Sobanty.

Współprowadzący relokacje państwo Elżbieta i Krzysztof Krysiakowie w trakcie minionej tury rekolekcyjnej postanowili wprowadzić nowośćelementy tzw. arteteraprii. Ćwiczenie polegało na przygotowaniu przez małżonków graficznego obrazu swojego małżeństwa. Następnie małżonkowie mogli porównać efekty swojej pracy z innymi małżeństwami. – „Dzięki temu można zaobserwować czy np. małżonkowie funkcjonują na zasadzie partnerstwa, lub która osoba jest dominująca, a kto w związku się dostosowuje”powiedziała Elżbieta Krysiak.

Więcej informacji o rekolekcjach organizowanych przez Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej można zaczerpnąć odwiedzając stronę internetową Sanktuarium www.lichen.pl w zakładce REKOLEKCJE.  

Licheń Stary, 31 maja 2016 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 lipca 2019
Wtorek

Święto św. Brygidy, Patronki Europy
Dzień modlitw w intencji Europy o wierność
wartościom chrześcijańskimPROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00 
Nabożeństwa
Kościół górny-nawa główna:
Różaniec 18.00
Apel Maryjny 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna, Brygida

Zwykły okres liturgiczny
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Ga 2,19-20
Psalm responsoryjny: Ps 16 
Ewangelia: J 15,1-8
realizacja LM Internet  LM Internet