Matka Boża Bolesna
Główka23 Sanktuarium panorama jesień
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla małżeństw

18 małżeństw z całej Polski wzięło udział w rekolekcjach zorganizowanych przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym (27-29.05).

Spotkanie prowadzili Elżbieta i Krzysztof Krysiakowie z Łodzi, doradcy życia rodzinnego, oraz ks. Piotr Kieniewicz MIC, dyr. Ośrodka Wsparcia Płodności NaProTechnologia.

„Najczęściej uczestnicy przyjeżdżają z pewnymi problemami widząc, że ich relacja nie funkcjonuje prawidłowo , albo nie tak dobrze, jak by chcieli. Po prostu czegoś w ich małżeństwie brakuje. Dlatego program rekolekcji przygotowany jest w taki sposób, aby odnieść się do najczęściej pojawiających się problemów: z uzależnieniami, w komunikacji, z wiernością małżeńską, wychowawczych”powiedział ks. Piotr Kieniewicz MIC.
Jego zdaniem zaskakującym jest fakt, że często małżeństwa z dużym stażem mają znacznie więcej problemów. W jego opinii wynika to z kumulowania poszczególnych problemów i frustracji wynikających na ich podstawie.    

Pani Agnieszka Sobanty z mężem do Lichenia przyjechali z miejscowości Andrespol pod Łodzią. Pomimo, małżeństwem z 25-letnim stażem, zdecydowali się wziąć udział w spotkaniu w celu odbudowania relacji w związku:
„Mamy problemy z mężem w dogadywaniu się. Szukamy pomocy. Korzystając z długiego majowego weekendu postanowiliśmy zrobić coś dla siebie  i przyjechaliśmy do Lichenia na rekolekcje. Jesteśmy zgodnym, kochającym się małżeństwem, ale zaistniały między nami pewne problemy w komunikacji. Jesteśmy na tyle świadomymi ludźmi, że widzimy te problemy. Dlatego tu jesteśmy”wyjaśniła Agnieszka Sobanty.

Współprowadzący relokacje państwo Elżbieta i Krzysztof Krysiakowie w trakcie minionej tury rekolekcyjnej postanowili wprowadzić nowośćelementy tzw. arteteraprii. Ćwiczenie polegało na przygotowaniu przez małżonków graficznego obrazu swojego małżeństwa. Następnie małżonkowie mogli porównać efekty swojej pracy z innymi małżeństwami. – „Dzięki temu można zaobserwować czy np. małżonkowie funkcjonują na zasadzie partnerstwa, lub która osoba jest dominująca, a kto w związku się dostosowuje”powiedziała Elżbieta Krysiak.

Więcej informacji o rekolekcjach organizowanych przez Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej można zaczerpnąć odwiedzając stronę internetową Sanktuarium www.lichen.pl w zakładce REKOLEKCJE.  

Licheń Stary, 31 maja 2016 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


15 listopada 2019
Piątek


Kurs "Nowe Życie" / Ekipa dla Jezusa


Rekolekcje: Eucharystia  studnia bez dna
 i przepis na życie – część druga


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte

7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
16.30 Różaniec za zmarłych (stary cmentarz)
Nieszpory za zmarłych 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą: 
Albert, Leopold, Amelia

Okres liturgiczny: zwykły
Tydzień Psałterza: IV
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Mdr 13,1-9
Psalm responsoryjny: Ps 19
Ewangelia: Łk 17,26-37
realizacja LM Internet  LM Internet