Matka Boża Bolesna
Clipboard02
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w miniony weekend odbyły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Spotkanie poprowadził ks. Piotr Kieniewicz MIC, dyrektor Ośrodka Wsparcia Płodności „NaProTechnologia” działającego w licheńskim Sanktuarium.

Uczestnicy rekolekcji przyjechali do Lichenia, aby przeżyć swego rodzaju odnowę wewnętrzną oraz aby spotkać się z ludźmi będącymi w podobnej sytuacji  życiowej. Anastazja i Michał z Radomia o licheńskich rekolekcjach dowiedzieli się przez przypadek.
- „Będąc trzy tygodnie temu w bazylice, do moich rąk trafiła ulotka informująca o tego typu rekolekcjach. Widocznie było nam to pisane. Gdy przeczytałam stwierdziłam, że to jest to, czego szukaliśmy”wyjaśniła.

Do uczestnictwa w rekolekcjach dla małżeństw niesakramentalnych zgłaszają się zazwyczaj pary, które dzielą ze sobą życie, jednak nie mogą zawrzeć sakramentalnego małżeństwa, gdyż posiadają małżonków z poprzednich związków. Przypadek Anastazji i Michała jest nieco inny. –„My żyjemy w związku niesakramentalnym, ale nie mamy żadnych przeciwwskazań, aby wejść w sakrament małżeństwa”dodała.

Ich zdaniem decyzja o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego często zapada zbyt pochopnie. A gdy coś się nie układa w małżeństwie, pary decydują się na rozwód. Dlatego decyzję o zawarciu związku małżeńskiego odłożyli na później. Jednak uczestnictwo w licheńskich rekolekcjach dla par niesakramentalnych dało im bodźce do tego, aby poważnie zastanowić się, co dalej.

Rekolektantom czas w głównej mierze wypełniał udział w konferencjach głoszonych przez rekolekcjonistę oraz wspólne modlitwy: adoracja Najświętszego Sakramentu, brewiarz oraz różaniec. Nie zabrakło także czasu na odpoczynek oraz spacer w lesie grąblińskim.

Związek niesakramentalny cechuje to, pomiędzy dwojgiem ludzi istnieje przeszkoda do zawarcia małżeństwa w świetle prawa kościelnego lub gdy nie wyrażają oni chęci zawarcia związku małżeńskiego, gdy takowych przeszkód nie ma. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach  niesakramentalnych w Licheniu organizowane od 2009 roku.

Licheń Stary, 20 września 2016 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


3 sierpnia 2020
Poniedziałek
Naucz mnie, Panie, mądrych ustaw swoich

Pierwszy poniedziałek miesiąca

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji Ojczyzny
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet