Matka Boża Bolesna
Główka36 Bazylika i róża
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje o rozeznaniu powołania

Do udziału w rekolekcjach o rozeznaniu powołania zapraszają księża maranie. Modlitewne dni skupienia rozpoczną się w czwartek, 29 grudnia wieczorem, i potrwają do niedzieli, 1 stycznia 2017 roku.

W młodości podejmuje się decyzje, które mogą zaważyć o całym dalszym życiu. Pomoc w odnalezieniu przepisu na szczęście oferują księża z mariańskiego duszpasterstwa młodzieży i powołań:
„Każdy z nas musi przejść biblijną drogę doświadczeń i umocnień naszego powołania. Kiedy otwieramy się na głos Boga, usłyszymy najpierw „Jestem z tobą”. Za tą obietnicą doświadczamy tego, że Bóg jest ze mną, zna moje serce, ale doświadcza mnie, aby przekonać czy naprawdę jestem gotów poświecić swoje życie dla Niego. Powołanie jest wybraniem przez Boga. Wybór taki dokonuje się codziennie. Na naszych rekolekcjach pomagamy usłyszeć głos powołania i utwierdzić się w tym wyborze” – powiedział ks. Grzegorz Reiss MIC, prowincjalny duszpasterz powołań Zgromadzenia Księży Marianów.

W rekolekcjach mogą wziąć udział wszyscy, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi życiowej (kapłańskiej, zakonnej lub małżeńskiej) lub stoją przed innymi ważnymi decyzjami życiowymi.

Modlitewne dni skupienia rozpoczną się w czwartek, 29 grudnia wieczorem, i potrwają do niedzieli, 1 stycznia 2017 roku. W trakcie kilkudniowego spotkania głównymi elementami będą rozważanie Słowa Bożego, katechezy oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zabraknie czasu na indywidualną modlitwę czy szczerą rozmowę z kapłanem o rozeznaniu swojego powołania.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o kontakt z ks. Grzegorzem Reissem MIC, prowincjalnym duszpasterzem powołań mariańskiego zgromadzenia (501-650-750, duszpasterz@marianie.pl).

Licheń Stary, 20 grudnia 2016 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


8 lipca 2020
Środa
Zawsze szukajcie Bożego oblicza

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia (7 - 16 lipca) - odwołana

14. Rowerowa Pielgrzymka ze Słońska - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)
 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet