Matka Boża Bolesna
bazylika widziana z pola
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Pola nadziei

Około osiemdziesięciu wolontariuszy będzie można spotkać 2 i 3 maja w godz. 9.00 – 18.00. Ubrani będą w charakterystyczne stroje – żółte koszulki i czapeczki. W tych dniach rozdadzą około 10 tys. żonkili. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby osób nieuleczalnie chorych przebywających w licheńskim Hospicjum.
Akcję tę rozpocznie przemarsz ulicami Lichenia. Weźmie w nim udział około 150 osób. Grupa wyruszy 2 maja o godz. 9.00 spod Hospicjum, przejdzie ulicą Klasztorną, a następnie wejdzie na teren Sanktuarium od strony ulicy Toruńskiej. Bezpieczeństwo będzie zapewniała Ochotnicza Straż Pożarna z Lichenia Starego.
W pochodzie tym wezmą udział wolontariusze współpracujący z licheńskim Hospicjum, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym, Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie, III Liceum C.K.Norwida w Koninie oraz studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.
W akcję tę zaangażowały się także pobliskie miejscowości. 10 kwietnia w parafii św. Stanisława Męczennika w Kramsku oraz 17 kwietnia w parafii św. Mikołaja i Dobrego Pasterza w Ślesinie i św. Doroty w Licheniu Starym młodzież rozdawała żonkile. Jesienią tamtego roku kwiaty te zostały posadzone w każdej z tych parafii.
W 2010 r. odbyła się  pierwsza akcja „Pola Nadziei”. Pielgrzymom spacerującym alejkami Sanktuarium rozdano 5 tys. kwiatów. Wydano je w błyskawicznym tempie dlatego w tym roku podwojono ich ilość. „Pola Nadziei” spotkały się z dużym uznaniem. Pielgrzymi chętnie składali ofiary, dzięki którym zostało kupione urządzenie do badania pracy serca – elektrokardiograf.
„Pola Nadziei” są niezwykła okazją do zaangażowania się w działalność charytatywną. Każda, nawet najdrobniejsza ofiara przyczyni się do pomocy osobom nieuleczalnie chorym.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

26 kwietnia 2011

Zdjęcia z zeszłorocznych "Pól Nadziei"

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


11 grudnia 2019
Środa
Chwal i błogosław, duszo moja, Pana

Wspomnienie dowolne św. Damazego I, papieża

350. Rocznica powstania Zgromadzenia Księży Marianów - w roku 1670 złożenie Oblatio  przez św. Stanisława Papczyńskiego dało początek Zgromadzeniu Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem chorych
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
7.00 Msza św. roratnia
15.30 Msza św. roratnia dla dzieci

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Okres liturgiczny: II tydzień Adwentu
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: A, II
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 40, 25 - 31
Psalm responsoryjny: Ps 103, 1-4. 8. 10
Ewangelia: Mt 11, 28 - 30
realizacja LM Internet  LM Internet