Matka Boża Bolesna
Główka48 kaplica różańcowa
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Pola nadziei

Około osiemdziesięciu wolontariuszy będzie można spotkać 2 i 3 maja w godz. 9.00 – 18.00. Ubrani będą w charakterystyczne stroje – żółte koszulki i czapeczki. W tych dniach rozdadzą około 10 tys. żonkili. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby osób nieuleczalnie chorych przebywających w licheńskim Hospicjum.
Akcję tę rozpocznie przemarsz ulicami Lichenia. Weźmie w nim udział około 150 osób. Grupa wyruszy 2 maja o godz. 9.00 spod Hospicjum, przejdzie ulicą Klasztorną, a następnie wejdzie na teren Sanktuarium od strony ulicy Toruńskiej. Bezpieczeństwo będzie zapewniała Ochotnicza Straż Pożarna z Lichenia Starego.
W pochodzie tym wezmą udział wolontariusze współpracujący z licheńskim Hospicjum, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym, Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie, III Liceum C.K.Norwida w Koninie oraz studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.
W akcję tę zaangażowały się także pobliskie miejscowości. 10 kwietnia w parafii św. Stanisława Męczennika w Kramsku oraz 17 kwietnia w parafii św. Mikołaja i Dobrego Pasterza w Ślesinie i św. Doroty w Licheniu Starym młodzież rozdawała żonkile. Jesienią tamtego roku kwiaty te zostały posadzone w każdej z tych parafii.
W 2010 r. odbyła się  pierwsza akcja „Pola Nadziei”. Pielgrzymom spacerującym alejkami Sanktuarium rozdano 5 tys. kwiatów. Wydano je w błyskawicznym tempie dlatego w tym roku podwojono ich ilość. „Pola Nadziei” spotkały się z dużym uznaniem. Pielgrzymi chętnie składali ofiary, dzięki którym zostało kupione urządzenie do badania pracy serca – elektrokardiograf.
„Pola Nadziei” są niezwykła okazją do zaangażowania się w działalność charytatywną. Każda, nawet najdrobniejsza ofiara przyczyni się do pomocy osobom nieuleczalnie chorym.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

26 kwietnia 2011

Zdjęcia z zeszłorocznych "Pól Nadziei"

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


8 lipca 2020
Środa
Zawsze szukajcie Bożego oblicza

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia (7 - 16 lipca) - odwołana

14. Rowerowa Pielgrzymka ze Słońska - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)
 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet