Matka Boża Bolesna
3
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Episkopat Polski w Licheniu

Już w najbliższy piątek i sobotę biskupi z całej Polski przybędą do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej na obrady 355. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

W licheńskim Sanktuarium biskupi będą
celebrować Mszę św. w bazylice, w sobotę, 25 czerwca o godzinie 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył  kardynał Stanisław Dziwisz. Słowo Boże wygłosi kardynał Kazimierz Nycz. Tego samego dnia, o godz.  21.00 w licheńskiej bazylice rozpocznie się Apel Maryjny. Poprowadzi go abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Podczas zebrania, biskupi podejmą 37 tematów ważnych dla polskiego Kościoła. Wśród nich znajdą się m.in. zagadnienia związane z uczelniami katolickimi, wydziałami teologicznymi i seminariami duchownymi, deklaracja Kościołów w sprawie małżeństw mieszanych zawieranych pomiędzy stroną katolicką i niekatolicką, a także rola Biblii w duszpasterstwie w świetle adhortacji Benedykta XVI „Verbum Domini”.

Zebranie Konferencji Episkopatu Polski połączone jest z obchodami 600-lecia katedry włocławskiej, a licheńskie Sanktuarium znajduje się na terenie diecezji włocławskiej. Włocławska katedra została konsekrowana w 1411 r. Jest dedykowana Najświętszej Maryi Pannie Wniebowziętej, a od 22 lutego 1907 r. nosi tytuł bazyliki mniejszej. To tutaj święcenia kapłańskie przyjął ks. Stefan Wyszyński – późniejszy Prymas Polski.  Nieopodal katedry, w nurtach Wisły zginął bł. Jerzy Popiełuszko.

Główne uroczystości 600-lecia katedry włocławskiej z udziałem legata papieskiego i Episkopatu Polski odbędą się w niedzielę, 26 czerwca. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 w katedrze kard. Dziwisz przekaże relikwie bł. Jana Pawła II.  Liturgii w katedrze będzie przewodniczył w imieniu Ojca Świętego Benedykta XVI kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


19 listopada 2019
Wtorek


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji osób, które włączyły się do Wspólnoty Modlitwy i za ich rodziny
oraz w intencji Licheńskiej Wspólnoty Różańcowej
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
16.30 Różaniec za zmarłych (stary cmentarz)
Nieszpory za zmarłych po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Paweł, Seweryn

Okres liturgiczny: zwykły
Tydzień Psałterza: I
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 2 Mch 6,18-31
Psalm responsoryjny: Ps 3
Ewangelia: Łk 19,1-10
realizacja LM Internet  LM Internet