Matka Boża Bolesna
Główka15 wnętrze Bazyliki
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

XXXI Mariańska Pielgrzymka Piesza doszła do Sanktuarium w Licheniu

Po 9 dniach i przejściu 290 km grupa prawie 200 pielgrzymów doszła do celu swojej pielgrzymki, jakim był Licheń. Pielgrzymi wyruszyli, jak co roku, 7 lipca z Góry Kalwarii (gdzie znajduje się grup założycieli Księży Marianów – bł. Stanisław Papczyński). Pątnicy przez dziewięć dni wsłuchiwali się w osiem błogosławieństw i w przykłady błogosławionych, których życie nie od początku było takie święte.

Grupie po raz pierwszy przewodniczył ks. Jacek Rygielski MIC, który głosił pielgrzymkowe nauki. Na pielgrzymce obecni byli przez jeden dzień i słowo Boże wygłosili ks. Wiktor Gumieny MIC – Kustosz Sanktuarium w Licheniu, Ks. Stanisław Kosiorowski MIC – proboszcz parafii Licheńskiej. Ostatniego dnia pielgrzymi uczestniczyli w Mszy prymicyjnej dwóch neoprezbiterów ks. Przemysława Męcha MIC i ks. Marcina Bartoszczyka MIC.

Wśród pątników były małe dzieci (najmłodszy 3 letni uczestnik pielgrzymował w wózku), młodzież (wśród nich była grupa wychowanków z Zakładu Poprawczego z Studzieńca) oraz osoby starsze (najstarsza osoba liczyła sobie 75 lat).

Pielgrzymi w tym roku musieli zmierzyć się z bardzo zmienną pogoda. Były zarówno dni upalne, deszczowe, jaki burzowe. Jak co roku pielgrzymi w czasie pielgrzymki nocowali u osób prywatnych lub szkołach a na ostatni nocleg pielgrzymów przyjęła parafia Licheńska. Po dojściu do kościoła św. Doroty w Licheniu przewodnik grupy ogłosił 5 h postój na umycie się i przygotowanie do wejścia przed oblicze Bożej Matki.

Wieczorem w progach bazyliki grupę pątników powitał Kustosz ks. Wiktor Gumienny MIC. Po powitaniu pątnicy uczestniczyli w Apelu Maryjnym połączonym z procesją ze świecami. Ostatnim elementem było udzielenie sobie pielgrzymkowego błogosławieństwa i wspólne zaproszenie do pielgrzymowania za rok, do którego wszystkich zapraszamy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tegorocznej pielgrzymki pod tym linkiem.

Więcej na
www.pielgrzymka.marianie.pl

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


20 lutego 2020
Czwartek
Biedak zawołał i Pan go wysłuchał


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
6.40 Jutrznia
17.30 Nabożeństwo do św. Stanisława Papczyńskiego

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Okres liturgiczny: zwykły
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Jk 2, 1-9
Psalm responsoryjny: Ps 34
Ewangelia: Mk 8, 27-33
realizacja LM Internet  LM Internet