Matka Boża Bolesna
top str.
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Serdecznie zapraszamy
na koncert
"TOTUS TUUS MARIA - w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II"

do bazyliki licheńskiej w sobotę 22 października 2011 r. na godz. 20.00.

Idea koncertu nawiązuje do motta pontyfikatu Jana Pawła II - TOTUS TUUS MARIA (cały Twój, Maryjo). 
W programie koncertu znalajdą się różne wizje kompozytorskie modlitwy Ave Maria - od baroku, przez romantyzm do współczesności (m.in. Caccini, Schuberth, Donizetti, Lorenz); na 1 i 2 głosy, solowe z towarzyszeniem organów. Całość zakończona zostanie wspólnym odśpiewaniem "Barki".
 
Informacje o wykonawcach:

Agnieszka KLEDZIK BETTAS
(sopran)
Urodziła się w Warszawie, tu też w 2004 roku ukończyła Wydział Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie z ocenami celującymi. Wyższe studia wokalne odbyła we Włoszech, w Konserwatorium Muzycznym im. G. Frescobaldi w Ferrarze, otrzymawszy w 2007 roku dyplom pięcioletnich studiów po trzech latach nauki. W roku 2005 została finalistką XXI Konkursu Wokalnego Ismaele Voltolini w Buscoldo (Mantua). Koncertuje w Polsce i we Włoszech w takich miejscach jak: Piwnica Artystyczna Kurylewiczów, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Galeria Porczyńskich, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne w Warszawie, Teatro di San Cipriano w Mediolanie, Teatro Comunale Teatro Ridotto, Palazzo Roverella, Casa Cini w Ferrarze. Debiutowała w przedstawieniu szkolnym rolą Małgosi w Jasiu i Małgosi E. Humperdincka. W 2003 roku uzyskała tytuł magistra w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje także jako lektor języka włoskiego.

Ewelina SIELSKA-BADUREK (mezzosopran)
Ukończyła Wydział Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie (2004 r., klasa prof. Wiesławy Ćwiklińskiej), a następnie Akademię Muzyczną w Gdańsku (2008 r. Wydział Wokalno-Aktorski, klasa prof. Ewy Marciniec). Uczestniczyła w licznych kursach wokalnych, prowadzonych m.in. przez Paul’a Esswood’a, Jadwigę Rappe czy Włodzimierza Zalewskiego. Jest laureatką II miejsca na Festiwalu Wokalnego im. M. Stankowej w Olsztynie (2004 r.), finalistką konkursu Złote Głosy Mazowsza (2006 r.). Koncertowała m.in. w Warszawie, Gdańsku, Opolu, Olsztynie, Nowym Sączu, Suwałkach, Krynicy Zdroju czy Dusznikach Zdroju. W swoim bogatym repertuarze posiada utwory m.in.: Bizeta, Saint-Saënsa, Verdiego, Donizettiego, Moniuszki, Dvoraka, Wagnera, Szymanowskiego, Karłowicza, Gershwina, Bacha, Monteverdiego, Händla, Bernsteina czy Webbera. Ponadto jest lekarzem, absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej (2004 r.). Specjalizuje się w dziedzinie foniatrii i audiologii.
 
Michał SZOSTAK (organy)
Organista Sanktuarium w Licheniu Starym. Naukę gry na organach rozpoczął w 1997 r. pod kierunkiem Pawła Gindy. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie w klasie organów prof. Romana Szlaużysa (improwizacja organowa u prof. Mariana Sawy). Brał udział w kursach mistrzowskich dotyczących problematyki wykonawczej utworów organowych (m.in. prof. Jean-Claude Zehnder, Schola Cantorum Basiliensis; prof. Bernhard Gfrerer, Saltzburg). W latach 2002-2011 był organistą kościoła p.w. Matki Bożej z Lourdes w Warszawie; w 2004 r. napisał monografię nt. historii tych organów, a w 2005 r. nagrał płytę kompaktową, która była pierwszą rejestracją brzmienia tego instrumentu. Jest współautorem cyklu audycji nt. warszawsko-praskich organów w Radio Warszawa 106,2. Ponadto ukończył studia magisterskie i doktoranckie w zakresie nauk ekonomicznych na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest założycielem i prezesem zarządu Fundacji im. Jana Drzewoskiego zajmującej się szeroko rozumianą tematyką organową.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


22 października
Wtorek

Wspomnienie obowiązkowe
św. Jana Pawła II, papieża
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec 18.00
Apel Maryjny 21.00
Po Apelu Maryjnym procesja ze świecami
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Różaniec dla dzieci: 15.30
Różaniec dla dorosłych: 16.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Halka, Filip, Przybysław
 
Zwykły okres liturgiczny
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rz 5, 12. 15b. 17-19. 20b-21
Psalm: Ps 40 (39), 7-8a. 8b-10. 17 (R.: por. 8a i 9a)
Ewangelia: Łk 12, 35-38
realizacja LM Internet  LM Internet