Matka Boża Bolesna
h
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Spotkanie noworoczne dla dziennikarzy

Noworoczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd oraz plany na nadchodzący rok  - tak minął wczorajszy wieczór w licheńskim sanktuarium. Z księżmi marianami spotkali się dziennikarze podczas tradycyjnego noworocznego spotkania.

Dziennikarze, którzy na co dzień starają się być najszybsi, wczoraj zwolnili nieco tempa i w miłej  atmosferze spotkali się gospodarzami sanktuarium, aby podsumować 2011 rok oraz porozmawiać o planach na najbliższe dwanaście miesięcy. Wśród żurnalistów znaleźli się przedstawiciele mediów regionu konińskiego, którzy są częstymi gośćmi w Licheniu podczas ogólnopolskich oraz lokalnych uroczystości, jakie odbywają się na terenie sanktuarium: portali internetowych (lm.pl, wkonin.pl, konin24info), stacji radiowych (Radio Planeta i Radio Konin), TV Konin oraz gazet (Przegląd Koniński, Głos Wielkopolski, Kurier Koniński).    

Obecny na spotkaniu przełożony licheńskiej wspólnoty zakonnej, ks Krzysztof Jędrzejewski, podziękował dziennikarzom za dotychczasową owocną współpracę medialną z sanktuarium życząc jednocześnie wielu sukcesów w nowym roku.

Noworoczne spotkanie nie mogłoby się odbyć bez tradycyjnego połamania się opłatkiem przez wszystkich uczestników. Po kolacji marianie wraz ze swymi gośćmi zaśpiewali kilka kolęd przywołując w ten sposób  nie tak odległy czas Świąt Bożego Narodzenia.

12 stycznia 2012 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


3 sierpnia 2020
Poniedziałek
Naucz mnie, Panie, mądrych ustaw swoich

Pierwszy poniedziałek miesiąca

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji Ojczyzny
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet