Matka Boża Bolesna
Główka25 orkiestra przed Bazyliką
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Piknik z mamą i tatą w Licheniu

Konkurs fotograficzny, podchody rodzinne, bajkowi szczudlarze, balony do samego nieba i wielkie bańki mydlane. To tylko kilka spośród propozycji przygotowanych przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym podczas Pikniku z mamą i tatą, który odbędzie się w ostatnią niedziele wakacji, 26-go sierpnia.

Licheńskie Spotkania Rodzin, czyli
piknik z mamą i tatą, to propozycja skierowana do rodzin. W dzisiejszym świecie rodzice poświęcają zbyt mało czasu swoim dzieciom. A przecież to właśnie rodzina jest pierwszym i najważniejszym środowiskiem wychowawczym dla młodego człowieka:
„Dzieci często doświadczają braku kontaktu z rodzicami. Dorośli, zagonieni przez pracę, przez życie, nie mają czasu na wspólne bycie ze sobą i dziećmi. Nasze spotkanie nazwaliśmy piknik z mamą i tatą. Chcemy zaprosić całe rodziny, by zachęcić je do wspólnej zabawy, do bycia razem. Wierzymy, ze wspólna zabawa, wspólnie spędzony czas jest dla rodziny ważny.” – powiedział ks. Piotr Kieniewicz, v-ce dyr. Licheńskiego Centrum Pomocy.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem pikniku, o godz. 12:00 w licheńskiej bazylice, zostanie odprawiona Msza św. z błogosławieństwem dla dzieci przez rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Eucharystii tradycyjnie przewodniczyć będzie bp Antonii Długosz z Częstochowy powszechnie znany jako „dziecięcy biskup”.   

Podczas pikniku, który rozpocznie się 26 sierpnia o godz. 13:00 na placu przed licheńską bazyliką, przewidziana jest także zabawa w podchody rodzinne. Dla zwycięzców przewidziana jest nagroda w postaci wycieczki do Zakopanego.

Ponadto w trakcie festynu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze rodzinne zdjęcie z wakacji. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, najpóźniej do 17 sierpnia, muszę przesłać na adres sanktuarium wykonane zdjęcia (poniżej znajdują się: karta uczestnictwa oraz regulamin konkursu).

„Hasłem tegorocznego pikniku jest Rodzina domem Boga. Pan Bóg chce być częścią, fundamentem naszego życia. Chce być źródłem miłości w rodzinie. Zaprośmy go do naszych domów, do życia, do pracy i do odpoczynku”- dodał ks. Kieniewicz.

Tegoroczny Piknik z mamą i tatą w Licheniu odbędzie się już po raz czwarty. Jego organizatorem jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 września 2020
Poniedziałek
Nakłoń swe ucho, usłysz moje słowo

Koronka na ulicach Lichenia - Iskra Bożego Miłosierdzia (15.00)

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00

Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet