Matka Boża Bolesna
24
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

W drodze na Lednicę

Wspólnota młodzieżowa „Namaszczeni ogniem” z Elbląga poprowadzi w najbliższy piątek (2. czerwca) spotkanie modlitewne w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym pod hasłem „W drodze na Lednicę”.

„W drodze na Lednicę” jest spotkaniem organizowanym w licheńskim Sanktuarium w przeddzień Spotkań Młodych LEDNICA 2000 i ma na celu duchowe przygotowanie młodzieży zmierzającej na całonocne czuwanie na Polach Lednickich.  

Spotkanie w Licheniu rozpocznie się o godz. 18.30 możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.
„Młodzież, która zmierza na Lednicę, nierzadko ma problemy z wyspowiadaniem się. Na Polach Lednickich pojawiają się dziesiątki tysięcy młodych ludzi, a liczba księży, którzy mogą świadczyć posługę w konfesjonałach, jest ograniczona. Dlatego w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, w spokoju i po odpowiednim przygotowaniu, istnieje taka możliwość dzień wcześniej” – powiedział ks. Rafał Krauze MIC, marianin odpowiedzialny za zorganizowanie pobytu młodzieży w Licheniu.

O godz. 19.00  rozpocznie się wieczorna Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Tuż po jej zakończeniu, ok. godz. 20.00, wszyscy udadzą się przed dzwonnicę, gdzie elbląska wspólnota młodzieżowa „Namaszczeni ogniem”  poprowadzi specjalnie przygotowany program ewangelizacyjny. Na zakończenie dnia osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w Apelu Maryjnym oraz procesji ze świecami na placu przed bazyliką o godz. 21.00.

Pierwsze spotkanie na Polach Lednickich odbyło się w 1997 roku. Od 2005 roku  zlot odbywa się w pierwszą sobotę czerwca nad Jeziorem Lednickim, gdzie według przekazów historycznych miał miejsce Chrzest Polski.
 
Licheń Stary, 29 maja 2017 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


23 września 2020
Środa
Słowo Twe, Panie, oświeca mą drogę

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających.
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet