Matka Boża Bolesna
diakonia Słowa
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI
Spotkali Jezusa

Czerwcowy wieczór uwielbienia w parafii św. Doroty w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej upłynął na modlitwie z ks. Mateuszem Bajeną i zespołem muzycznym z białostockiej wspólnoty Dom Jednego Serca.
 
W ciepły wieczór, 4 czerwca, licheńska świątynia wypełniła się po brzegi podczas tradycyjnie sprawowanej Mszy Św. z adoracją Najświętszego Sakramentu. Tym razem licheńska wspólnota Ekipa dla Jezusa z ks. Rafałem Krauze MIC, opiekunem, zaprosiła ks. Mateusza Bajenę z Białegostoku, ze wspólnotą Dom Jednego Serca, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. – Szczeć osób spośród nas jest w Licheniu po raz pierwszy i czujemy niesamowitą łaskę w tym miejscu! Doświadczyłem piękna duchowego i pokoju serca – mówił ks. Bajena, opowiadając o doświadczeniu spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania. – To nie jest rzeczywistość raz nam dana. O ten pokój musimy nieustannie zabiegać, stawać przed Panem w postawie pokory – przypominał. Za przykład podał Maryję, której serce było małe dla świata, a wielkie dla Boga. Przywołując postać św. Pawła podkreślił, że przed nawróceniem dążył do sukcesów własnymi siłami, w jego życiu nie było miejsca na łaskę Boga. – Jeśli ja musiałbym zasłużyć na Boga, na Jego łaskę i miłość – to nie byłaby ewangelia łaski, tylko prawa. (…) Jeśli uzależniłbym moje zbawienie od siebie, jestem przegrany. A Bóg mówi – Pawle nie ma większej rzeczy w twoim życiu, niż moje miłosierdzie – mówił i zaznaczał, że Bóg kocha każdego bezwarunkowo, a na Jego miłość nie trzeba zasługiwać, tylko się otworzyć.
 
Po Eucharystii przyszedł czas na uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. – Zależy nam na tym, by spotkać Boga sercem, w modlitwie nie są najważniejsze emocje i wzruszenia. Ten wieczór niech będzie Twoim spotkaniem sam na sam z Jezusem. Oddajmy chwałę Bogu, przez Jezusa, w Duchu Świętym – przypomniał ks. Bajena, prowadząc uwielbienie, z modlitwą równoczesną i modlitwą różnymi językami.
O oprawę muzyczną zadbał zespół wspólnoty Dom Jednego Serca, wykonując m.in. „Oddajmy cześć wiecznemu Panu chwał”, „Nie chcę w innym miejscu być”, „Otwórz swe niebo nam nami, Jezu”.

Licheń Stary, 5 czerwca 2019 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


12 grudnia 2019
Czwartek
Pan jest łagodny i bardzo łaskawy

Wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
7.30 Msza św. roratnia
18.00 w intencji zanoszonych do Boga za wstawiennictwem
św. Stanisława Papczyńskiego
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
7.00 Msza św. roratnia
15.30 Msza św. roratnia dla dzieci
Nabożeństwa
6.40 Jutrznia
17.30 Nabożeństwo do św. Stanisława Papczyńskiego

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Okres liturgiczny: II tydzień Adwentu
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 41,13-20
Psalm responsoryjny: Ps 145, 1. 9-13
Ewangelia: Mt 11, 11-15
realizacja LM Internet  LM Internet