Matka Boża Bolesna
top str.
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI
Spotkali Jezusa

Czerwcowy wieczór uwielbienia w parafii św. Doroty w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej upłynął na modlitwie z ks. Mateuszem Bajeną i zespołem muzycznym z białostockiej wspólnoty Dom Jednego Serca.
 
W ciepły wieczór, 4 czerwca, licheńska świątynia wypełniła się po brzegi podczas tradycyjnie sprawowanej Mszy Św. z adoracją Najświętszego Sakramentu. Tym razem licheńska wspólnota Ekipa dla Jezusa z ks. Rafałem Krauze MIC, opiekunem, zaprosiła ks. Mateusza Bajenę z Białegostoku, ze wspólnotą Dom Jednego Serca, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. – Szczeć osób spośród nas jest w Licheniu po raz pierwszy i czujemy niesamowitą łaskę w tym miejscu! Doświadczyłem piękna duchowego i pokoju serca – mówił ks. Bajena, opowiadając o doświadczeniu spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania. – To nie jest rzeczywistość raz nam dana. O ten pokój musimy nieustannie zabiegać, stawać przed Panem w postawie pokory – przypominał. Za przykład podał Maryję, której serce było małe dla świata, a wielkie dla Boga. Przywołując postać św. Pawła podkreślił, że przed nawróceniem dążył do sukcesów własnymi siłami, w jego życiu nie było miejsca na łaskę Boga. – Jeśli ja musiałbym zasłużyć na Boga, na Jego łaskę i miłość – to nie byłaby ewangelia łaski, tylko prawa. (…) Jeśli uzależniłbym moje zbawienie od siebie, jestem przegrany. A Bóg mówi – Pawle nie ma większej rzeczy w twoim życiu, niż moje miłosierdzie – mówił i zaznaczał, że Bóg kocha każdego bezwarunkowo, a na Jego miłość nie trzeba zasługiwać, tylko się otworzyć.
 
Po Eucharystii przyszedł czas na uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. – Zależy nam na tym, by spotkać Boga sercem, w modlitwie nie są najważniejsze emocje i wzruszenia. Ten wieczór niech będzie Twoim spotkaniem sam na sam z Jezusem. Oddajmy chwałę Bogu, przez Jezusa, w Duchu Świętym – przypomniał ks. Bajena, prowadząc uwielbienie, z modlitwą równoczesną i modlitwą różnymi językami.
O oprawę muzyczną zadbał zespół wspólnoty Dom Jednego Serca, wykonując m.in. „Oddajmy cześć wiecznemu Panu chwał”, „Nie chcę w innym miejscu być”, „Otwórz swe niebo nam nami, Jezu”.

Licheń Stary, 5 czerwca 2019 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


8 lipca 2020
Środa
Zawsze szukajcie Bożego oblicza

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia (7 - 16 lipca) - odwołana

14. Rowerowa Pielgrzymka ze Słońska - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)
 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet