Figury

Pięć pięknych figur pochodzi z kręgu kultury hiszpańskiej. Ich powstanie jest datowane na XVIIXVIII wiek. Do kolekcji weszły w latach II wojny światowej, gdy ks. Jarzębowski pracował w Meksyku.

Figury: Chrystusakapłana, Dzieciątka JezusMatki Bożej Bolesnej, św. Franciszka i zakonnika zostały wykonane z ogromnym pietyzmemLalki powstały z drewna i pomalowane. Następnie dawni rzemieślnicy uszyli każdej z postaci ubranie skompletowane w pełni: od bielizny po skarpety (Chrystuskapłan) czy kolczyki z pereł (Matka Boża Bolesna).

Na zdjęciach prezentujemy wszystkie etapy prac konserwatorskich
przy postaci ChrystusaKapłana

Figurka przed konserwacją

Figurka po konserwacji
Dzieciątko Jezus

Św. Dominik Guzman

Matka Boża Bolesna

Św. Jan od Krzyża