Adwentowe rekolekcje trzeźwościowe


Kroki szósty i siódmy z dwunastu kroków AA będą rozważane podczas adwentowych rekolekcji trzeźwościowych, które w najbliższy piątek (6.12) rozpoczną się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Świętować uzdrowienie".

Rekolekcje skierowane do osób związanych ze środowiskami trzeźwościowymi, ale nie tylko. Jak mówią organizatorzy, to rekolekcje dla każdego.

Prowadzącym trzydniowe modlitewne spotkanie będzie ks. Robert Krzywicki z Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Swoje rozważania i konferencje oprze na biblijnej postaci Józefa z Egiptu:
"Poprzez doświadczenie jego życia chcemy zobaczyć w jaki sposób Bóg uwalnia nas od wad naszego charakteru i nas zmienia" - wyjaśnił duchowny

"Te kroki uczą nas też pokory, czyli tego, że zwracamy uwagę na Boże obietnice, na to, co Bóg nam obiecuje i co czyni w naszym życiu" - dodał ks. Krzywicki nawiązując do wspomnianych kroków AA.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek, 6. grudnia, i potrwają do niedzieli. Program obejmuje udział w katechezach tematycznych, prace w grupach, modlitwy, adorację Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy będą mieć możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz uczestnictwa w Mszach św.

Rekolekcje organizuje Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym
 
 Licheń Stary, 04 grudnia 2013 r.